ALi ile tanışmak güzeldi.

Çocukluğum.

2021 senesinde Adana oto sanayii arabamın üst kapak problemi vardı sevdiğim bir abimin dükkanına arabamı görürdüm durumu anlattım arabamı hemen içeri aldılar Ustamı Halil abi çırağını çağırdı 10 yaşlarında bir çocuk kara kuru bir şey adını sordum ALi dedi nerelisin dedim...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.

• Like
Tepkiler: Ece
Çocukluğum.

2021 senesinde Adana oto sanayii arabamın üst kapak problemi vardı sevdiğim bir abimin dükkanına arabamı görürdüm durumu anlattım arabamı hemen içeri aldılar Ustamı Halil abi çırağını çağırdı 10 yaşlarında bir çocuk kara kuru bir şey adını sordum ALi dedi nerelisin dedim Diyarbakır dedi, Halil abiye ne zamandir yanında dedim 6 ay oldu dedi, çocuk hem okuyor hem çalışıyordu ve inanılmaz matematik biliyordu araba neredeyse bir hafta tamirhane de kalacaktı bende günlük gelip gideceğimi söyledim.

Eve geçince çocuğun durumunu ailesini merak ettim Halil ustayı arayarak adresini istedim adananın uçak mahallesin de oturuyordu ALİ, adrese geldiğim de Ali kardeşleri ile dışarıda oturuyordu, tekrar eve döndüm sabah ise gittikten sonra iş çıkışı tamirhaneye geçtim ALİ izlemeye başladım yanıma çağırdım okumak isteyip istemediğini sordum, çok istiyorum ama çalışmam lazım abi dedi.

Ailen ile konuşursak okurmusum dedim tabiki dedi ve ALi’yi yanımıza alarak evlerine gittik, yatalak babası ev hanımı annesi üç tane de kardeşi vardi, aileye tanıdıkların vasıtası ile belediyeden yardım talep ettik saolsunlar bizi kirmadilar ve ALi’ye okuluna yerleştirerek hayatının çizgisi ile buluşturdum, şimdi hem çalışıyor ve hemde okuyor başarılar ALi’m.

23.06.2023

Ali'nin hikayesi umut dolu,gelecek kokulu... Emeklerine sağlık..

Users who are viewing this konu

Radyo TrendFm Dinle

mIRCForum.Org.TR